Czarna kuchnia to całkiem nowy trend, który stanowi całkowite przeciwieństwo skandynawskiej bieli. W tym przypadku zamiast jasnych kolorów i czystej bieli, dominuje czerń, bordo, granat i zieleń. Z czym łączyć czerń, by uniknąć efektu ciężkości i przytłoczenia? Jak wybrać idealne dodatki? O czym należy pamiętać, decydując się na kuchnię z czarnymi meblami? Poniżej przedstawimy kilka inspiracji na panele kuchenne.
Czarny mat – koniec ery połysku
Do tej pory najczęściej wybieranymi meblami kuchennymi były te z błyszczącym wykończeniem. Matowe fronty mają tę zaletę, że mniej widać na nich odciski palców i zabrudzenia. Czarny mat wprowadza element świeżości i elegancji, ale warto przełamać go błyszczącym detalem, takim jak panel kuchenny na szkle.
1. PANEL KUCHENNY BORDOWE KWIATY
Ten panel kuchenny świetnie pasuje do obowiązujących trendów – czerń przełamana jest bordowym motywem roślinnym. Swoje zastosowanie znajdzie zarówno jako modny detal, jak i element ochronny, jeśli zostanie umieszczony za płytą grzewczą lub zlewem.
Kolorystyczne eksperymenty – postaw na wyrazisty kolor
Decydując się na czarną kuchnię nie trzeba ograniczać się do jednego, wiodącego koloru. Monochromatyczne kompozycje są eleganckie, ale wymagają większej przestrzeni, by uniknąć wrażenia przytłoczenia. W mniejszych kuchniach warto wprowadzić odważny, kolorowy detal – czy to panel na szkle, czy szklana deska do krojenia:
2. PANEL KUCHENNY STORCZYK FIOLET
3. PANEL KUCHENNY ZIELONY LISTEK
4. PANEL KUCHENNY CZERWONY MAK
5. PANEL KUCHENNY TURKUSOWE MOTYLE
Czarne meble kuchenne najkorzystniej prezentują się w towarzystwie paneli kuchennych z elementami soczystej czerwieni, wyrazistym fioletem i świeżą zielenią czy turkusem. Z powodzeniem znajdziecie również inne dodatki w tej kolorystyce – noże, deski na szkle, suszarkę do naczyń czy podkładki pod filiżanki.
Cegła – lotfowy akcent
Mając do dyspozycji dużą przestrzeń, można śmiało pokusić się o kuchnię w loftowym klimacie. Czerń w połączeniu z ceglą jest surowa, ale jednocześnie elegancka. Duża przestrzeń powoduje, że nie trzeba ograniczać się z doborem dodatków. Do kuchni w klimacie loftu proponujemy panele kuchenne z teksturą cegieł lub budynków z cegły:
6. SZKLANA DESKA DO KUCHNI TEKSTURA CEGŁA
7. PANEL KUCHENNY WŁOSKA ALEJKA
Czarny marmur – tradycja i nowoczesność
Marmur, podobnie jak cegła, wydaje się ciężki i przytłaczający. Marmurowe schody najczęściej spotyka się w luksusowych willach i pałacach. Nic w tym dziwnego, obie stylizacje wymagają sporej ilości miejsca. Na szczęście, w koncepcji kuchni all-in-black, można ograniczyć się do marmurowych dodatków, takich jak panele kuchenne na szkle czy podłogowe kafle. Do takiej stylizacji pasują panele kuchenne utrzymane w czarno-białej tonacji:
8. PANEL KUCHENNY DMUCHAWIEC
9. PANEL KUCHENNY BIAŁE PIÓRO
10. PANEL KUCHENNY BIAŁE STORCZYKI
Czarna kuchnia to wyzwanie. Jest przeciwwagą dla lekkości kuchni skandynawskiej. Z założenia czarne wnętrza są bardziej masywne, ale można ten ciężar zniwelować odpowiednio dobranymi dodatkami. Nie bez powodu czarna kuchnia jest obecnie najpopularniejszym trendem wystroju wnętrz i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Jeśli lubicie zabawę z najnowszymi trendami to idealny moment, by stworzyć niepowtarzalną i modną kuchnię.
Wpisy o podobnej tematyce:
Akrylowe czy szklane panele kuchenne?
Nowoczesne dekoracje domu przy pomocy szklanych paneli kuchennych
Pomysł na odnowienie kuchni - szklane panele kuchenne
Panele do kuchni z motywem rybek akwariowych