/ Użyteczne informacje / Instrukcja montażu

Instrukcja montażu szklanych paneli do kuchni

UWAGA! - na tylnej ścianie szklanego panelu, naklejonych jest dla ochrony kilka pasków dwustronnej taśmy klejącej. Z taśm NIE należy zdejmować folii/papieru zabezpieczającego z taśm. Oczyszczamy z kurzu i tłustych zanieczyszczeń ścianę. Warto także przetrzeć tylną stronę panelu kuchennego. Zagwarantuje to nam stabilne mocowanie.

W celu przyklejenia paneli szklanych na ścianę kuchni sugerujemy stosowanie kleju montażowego wolnego od rozpuszczalników, tzw. kleju do luster. Według przeprowadzonych przez nas testów inne kleje nie gwarantują stabilnego mocowania.

Niewielką ilość kleju (wystarczy kropla wielkości ziarna fasoli) nakładamy punktowo, co kilka centymetrów, na środek każdej taśmy. Po nałożeniu kleju na taśmy panel kuchenny mocno dociskamy do ściany.

WAŻNE - czas wiązania kleju wynosi od 24 do 48 godzin. Pamiętaj, aby po dociśnięciu panelu do ściany, zapewnić mu podparcie – albo na blacie kuchennym, albo na listewce/klinie. Dopiero po upływie czasu wiązania kleju, czyli najpóźniej po 48 godzinach podparcie możemy usunąć.

PAMIĘTAJ - stosowanie innych metod klejenia oraz nakładanie kleju poza taśmy, może spowodować uszkodzenie grafiki, które nie podlega reklamacji.