1. /
    2. Dla Klientów
    3. /
    4. Blog
    5. /
    6. Biuro

Home office - 5 sposobów na urządzenie domowego biura

5 SPOSOBÓW NA URZĄDZENIE DOMOWEGO BIURA

Niektórzy uważają, że bycie zorganizowanym jest kluczem do bycia produktywnym. To tylko częściowo prawda. Bycie zorganizowanym rzeczywiście ułatwia znalezienie tego, czego potrzebujesz i kiedy tego potrzebujesz, ale jeśli nie masz przygotowanej dobrej przestrzeni do pracy Twoja produktywność i tak ucierpi. Jeśli szukasz najlepszego sposobu na skonfigurowanie domowego biura w celu uzyskania maksymalnej produktywności, pamiętaj o kilku rzeczach.

Wyznaczanie strefy pracy - w jakim miejscu w domu urządzić biuro?

Lokalizacja miejsca home office jest bardzo ważna. To ona będzie wpływać na jakość naszej pracy zdalnej, dlatego pierwszym krokiem jest wyznaczenie przestrzeni dla domowego biura.

Prywatność to podstawa podczas pracy w domu. Odetnie nas od hałasu, który może rozpraszać naszą uwagę. Osobny pokój na home office to duży plus, co jednak jeśli nie posiadamy takiego miejsca i nasze biuro musimy przygotować w przestrzeni wspólnej? Warto pomyśleć, aby urządzić home office w wykonanych na zamówienie schowkach w szafach, które można łatwo potem zamknąć. Innym rozwiązaniem może być przekształcenie w biuro komórki bądź miejsca pod schodami. Są to doskonałe pomysły w przypadku posiadania ograniczonej przestrzeni.

Wygodnym rozwiązaniem będą również mobilne ścianki działowe. Można je w łatwy sposób postawić tam, gdzie akurat będziemy pracować oraz po pracy złożyć i schować. Takie oddzielenie się od reszty domu na pewno wpłynie na efektywność pracy.

domowe biuro dekoracje
HOME OFFICE - 5 SPOSOBÓW NA URZĄDZENIE DOMOWEGO BIURA

Zalecane jest, aby biurko było ustawione przed oknem, ponieważ zapewni to dostęp do świeżego powietrza, witaminy D oraz unika się irytującego odbijania się światła na ekranie komputera. Widok z okna również działa na nas uspokajająco - za krótkie przerwy od ekranu, na pewno podziękują nam nasze oczy.

Poukładana przestrzeń to czysty umysł

Zatłoczone miejsce pracy zdalnej może źle wpłynąć na kreatywność i produktywność. Warto sporządzić listę rzeczy, która zaśmieca naszą przestrzeń. Postarać się stworzyć dla każdej rzeczy określone miejsce w pokoju, tak aby nie tworzyć nowego bałaganu.

Biura domowe są z reguły mniejsze niż te, które posiadamy w firmach, dlatego bardzo ważna jest organizacja. Warto zaopatrzyć się w półki i pudełka do przechowywania, aby skutecznie schować papiery i inne drobiazgi. Jeśli nie masz jednego wyznaczonego miejsca do pracy, to warto zaopatrzyć się w pojemnik do przechowywania na kółkach. Można go łatwo przenosić i zapewnić sobie większą wszechstronność, w razie konieczności zmiany pozycji domowego biura.

urządzanie domowego biura
5 SPOSOBÓW NA URZĄDZENIE DOMOWEGO BIURA
Home office dekoracje

Meble i dodatki w domowym biurze, które wpłyną na komfort pracy zdalnej

Odpowiednie meble to podstawa funkcjonowania domowego biura. Pozwolą one zadbać o nasz komfort pracy i wpłynąć na naszą produktywność. Bazą home office jest biurko i fotel. Biurko powinno mieć wystarczająco miejsca, aby pomieścić ekran monitora, dokumenty oraz dodatkowe akcesoria biurowe. Warto rozeznać się w rynku meblowym, aby wybrać najlepszą wielkość i kształt biurka do naszego domu.

Najważniejszym wyposażeniem w domowym biurze jest krzesło. Warto zainwestować w ergonomiczne stanowisko pracy, aby chronić się przed bólem pleców i idącym za tym schorzeń kręgosłupa. Jeśli nie stać nas na nowe umeblowanie to można ulepszyć posiadane przez nas wyposażenie - nowa/dodatkowa amortyzacja, pomalowanie, obicie tkaniną.

Podczas urządzania biura w domu ważne jest naturalne światło, ale również i dodatkowe oświetlenie. Idealnie należałoby połączyć kierunkowe światło z lampki biurkowej z nastrojowym oświetleniem sufitowym.

Odrobina kreatywności podczas personalizacji przestrzeni

W przypadku home office mamy możliwość nadania pomieszczeniu o wiele więcej osobistego charakteru. Warto zadbać, aby w naszym otoczeniu znalazły się rzeczy, które przynoszą nam radość i inspirują. Biuro ma być funkcjonalne, ale o wiele lepiej pracuje się w miejscu, gdzie widoczna jest nasza osobowość. Do wyeksponowania naszych ulubionych rzeczy nadadzą się wiszące półki. Można na nich postawić ulubione książki, obrazy i zdjęcia. Świetnym pomysłem będą również tablice do przypinania, które oprócz tego, że pomogą nam pozbyć się bałaganu na biurku, będą miejscem na pokazanie naszej kreatywności.

5 SPOSOBÓW NA URZĄDZENIE DOMOWEGO BIURA

Zieleń w biurze - rośliny doniczkowe i ich wpływ na nasze samopoczucie

Roślinność działa kojąco na ludzi, może wpłynąć na ich kreatywność oraz wydajność pracy. Nawilżają powietrze i wspomagają jego oczyszczanie, co jest bardzo ważne w miejscu, gdzie są np. urządzenie elektroniczne. Świetnie sprawdzą się w potencjalnie stresującym otoczeniu, ponieważ znakomicie poprawiają nastrój. Nie będą tylko elementem dekoracyjnym, który rozjaśni nasze biurko, ale również staną się doskonałą odskocznią od pracy, zmniejszą senność czy bóle głowy. Nie można o nich zapomnieć podczas planowania stworzenia swojego nowego domowego biura.

Czytaj także:
Ściana TV w salonie - inspiracje i pomysły na udany projekt
05.09.2023

Ściana TV w salonie - inspiracje i pomysły na udany projekt

Czy chcesz podnieść styl i funkcjonalność swojego salonu? Cóż, jednym z niezawodnych sposobów na to jest stworzenie budzącej podziw ściany telewizyjnej, która służy jako centralny punkt całej przestrzeni. W tym artykule przyjrzymy się fantastycznym inspiracjom i pomysłom, które pomogą Ci stworzyć udany projekt ściany telewizyjnej.

więcej
Nowoczesna sypialnia - jak ją urządzić?
01.08.2023

Nowoczesna sypialnia - jak ją urządzić?

W tym wpisie na blogu zagłębimy się w sztukę tworzenia przytulnej nowoczesnej sypialni i omówimy niezbędne akcesoria, które podniosą rangę Twojej przestrzeni. Wyruszmy więc w tę kreatywną podróż i przekształćmy naszą sypialnię w nowoczesną oazę!

więcej
Obrazy z mchu - odkrywanie piękna natury
03.07.2023

Obrazy z mchu - odkrywanie piękna natury

Artyści nieustannie poszukują unikalnych i urzekających mediów, aby wyrazić swoją wyobraźnię i wywołać emocje u odbiorców. Jednym z takich mediów, które zyskało popularność w ostatnich latach, jest sztuka tworzona przy użyciu mchu (chrobotek reniferowy). Ta intrygująca forma sztuki wykorzystuje naturalne piękno mchu do tworzenia oszałamiających, organicznych arcydzieł, które tchną życie w każdą przestrzeń.

więcej
Zasady feng shui w projektowaniu wnętrz - proste sposoby na ich wykorzystanie
20.06.2023

Zasady feng shui w projektowaniu wnętrz - proste sposoby na ich wykorzystanie

Feng shui jest potężnym narzędziem, które może poprawić harmonię i równowagę w przestrzeni. W tym artykule przyjrzymy się podstawowym zasadom feng shui i sposobom ich wykorzystania do stworzenia harmonijnej przestrzeni życiowej.

więcej