1. /
    2. Dla Klientów
    3. /
    4. Blog
    5. /
    6. Biuro

Home office - 5 sposobów na urządzenie domowego biura

5 SPOSOBÓW NA URZĄDZENIE DOMOWEGO BIURA

Niektórzy uważają, że bycie zorganizowanym jest kluczem do bycia produktywnym. To tylko częściowo prawda. Bycie zorganizowanym rzeczywiście ułatwia znalezienie tego, czego potrzebujesz i kiedy tego potrzebujesz, ale jeśli nie masz przygotowanej dobrej przestrzeni do pracy Twoja produktywność i tak ucierpi. Jeśli szukasz najlepszego sposobu na skonfigurowanie domowego biura w celu uzyskania maksymalnej produktywności, pamiętaj o kilku rzeczach.

Wyznaczanie strefy pracy - w jakim miejscu w domu urządzić biuro?

Lokalizacja miejsca home office jest bardzo ważna. To ona będzie wpływać na jakość naszej pracy zdalnej, dlatego pierwszym krokiem jest wyznaczenie przestrzeni dla domowego biura.

Prywatność to podstawa podczas pracy w domu. Odetnie nas od hałasu, który może rozpraszać naszą uwagę. Osobny pokój na home office to duży plus, co jednak jeśli nie posiadamy takiego miejsca i nasze biuro musimy przygotować w przestrzeni wspólnej? Warto pomyśleć, aby urządzić home office w wykonanych na zamówienie schowkach w szafach, które można łatwo potem zamknąć. Innym rozwiązaniem może być przekształcenie w biuro komórki bądź miejsca pod schodami. Są to doskonałe pomysły w przypadku posiadania ograniczonej przestrzeni.

Wygodnym rozwiązaniem będą również mobilne ścianki działowe. Można je w łatwy sposób postawić tam, gdzie akurat będziemy pracować oraz po pracy złożyć i schować. Takie oddzielenie się od reszty domu na pewno wpłynie na efektywność pracy.

domowe biuro dekoracje
HOME OFFICE - 5 SPOSOBÓW NA URZĄDZENIE DOMOWEGO BIURA

Zalecane jest, aby biurko było ustawione przed oknem, ponieważ zapewni to dostęp do świeżego powietrza, witaminy D oraz unika się irytującego odbijania się światła na ekranie komputera. Widok z okna również działa na nas uspokajająco - za krótkie przerwy od ekranu, na pewno podziękują nam nasze oczy.

Poukładana przestrzeń to czysty umysł

Zatłoczone miejsce pracy zdalnej może źle wpłynąć na kreatywność i produktywność. Warto sporządzić listę rzeczy, która zaśmieca naszą przestrzeń. Postarać się stworzyć dla każdej rzeczy określone miejsce w pokoju, tak aby nie tworzyć nowego bałaganu.

Biura domowe są z reguły mniejsze niż te, które posiadamy w firmach, dlatego bardzo ważna jest organizacja. Warto zaopatrzyć się w półki i pudełka do przechowywania, aby skutecznie schować papiery i inne drobiazgi. Jeśli nie masz jednego wyznaczonego miejsca do pracy, to warto zaopatrzyć się w pojemnik do przechowywania na kółkach. Można go łatwo przenosić i zapewnić sobie większą wszechstronność, w razie konieczności zmiany pozycji domowego biura.

urządzanie domowego biura
5 SPOSOBÓW NA URZĄDZENIE DOMOWEGO BIURA
Home office dekoracje

Meble i dodatki w domowym biurze, które wpłyną na komfort pracy zdalnej

Odpowiednie meble to podstawa funkcjonowania domowego biura. Pozwolą one zadbać o nasz komfort pracy i wpłynąć na naszą produktywność. Bazą home office jest biurko i fotel. Biurko powinno mieć wystarczająco miejsca, aby pomieścić ekran monitora, dokumenty oraz dodatkowe akcesoria biurowe. Warto rozeznać się w rynku meblowym, aby wybrać najlepszą wielkość i kształt biurka do naszego domu.

Najważniejszym wyposażeniem w domowym biurze jest krzesło. Warto zainwestować w ergonomiczne stanowisko pracy, aby chronić się przed bólem pleców i idącym za tym schorzeń kręgosłupa. Jeśli nie stać nas na nowe umeblowanie to można ulepszyć posiadane przez nas wyposażenie - nowa/dodatkowa amortyzacja, pomalowanie, obicie tkaniną.

Podczas urządzania biura w domu ważne jest naturalne światło, ale również i dodatkowe oświetlenie. Idealnie należałoby połączyć kierunkowe światło z lampki biurkowej z nastrojowym oświetleniem sufitowym.

Odrobina kreatywności podczas personalizacji przestrzeni

W przypadku home office mamy możliwość nadania pomieszczeniu o wiele więcej osobistego charakteru. Warto zadbać, aby w naszym otoczeniu znalazły się rzeczy, które przynoszą nam radość i inspirują. Biuro ma być funkcjonalne, ale o wiele lepiej pracuje się w miejscu, gdzie widoczna jest nasza osobowość. Do wyeksponowania naszych ulubionych rzeczy nadadzą się wiszące półki. Można na nich postawić ulubione książki, obrazy i zdjęcia. Świetnym pomysłem będą również tablice do przypinania, które oprócz tego, że pomogą nam pozbyć się bałaganu na biurku, będą miejscem na pokazanie naszej kreatywności.

5 SPOSOBÓW NA URZĄDZENIE DOMOWEGO BIURA

Zieleń w biurze - rośliny doniczkowe i ich wpływ na nasze samopoczucie

Roślinność działa kojąco na ludzi, może wpłynąć na ich kreatywność oraz wydajność pracy. Nawilżają powietrze i wspomagają jego oczyszczanie, co jest bardzo ważne w miejscu, gdzie są np. urządzenie elektroniczne. Świetnie sprawdzą się w potencjalnie stresującym otoczeniu, ponieważ znakomicie poprawiają nastrój. Nie będą tylko elementem dekoracyjnym, który rozjaśni nasze biurko, ale również staną się doskonałą odskocznią od pracy, zmniejszą senność czy bóle głowy. Nie można o nich zapomnieć podczas planowania stworzenia swojego nowego domowego biura.

Czytaj także:
Otwarta kuchnia z salonem – aranżacje, inspiracje i pomysły
04.06.2024

Otwarta kuchnia z salonem – aranżacje, inspiracje i pomysły

Witamy w świecie, w którym kuchnia płynnie łączy się z salonem, tworząc harmonijną i rozległą przestrzeń, która sprzyja wspólnocie i nowoczesnemu życiu. Wyobraź sobie, że przygotowujesz pyszny posiłek, rozmawiając z rodziną lub przyjaciółmi wylegującymi się na sofie, lub mając oko na dzieci bawiące się w salonie - a wszystko to bez dzielących was ścian.

więcej
Lustra i feng shui - jak wykorzystać ich energię w Twoim wnętrzu
09.05.2024

Lustra i feng shui - jak wykorzystać ich energię w Twoim wnętrzu

W świecie Feng Shui lustra są magicznymi narzędziami, które mogą podwoić szczęście, pomnożyć bogactwo i rozjaśnić ducha. Ich odblaskowe powierzchnie służą nie tylko do podziwiania swojego wyglądu; posiadają one moc transformacji, która może wpływać na energię lub Chi w twoim domu.

więcej
Fototapeta do salonu - jak wybrać idealny motyw i stworzyć wyjątkową przestrzeń
12.04.2024

Fototapeta do salonu - jak wybrać idealny motyw i stworzyć wyjątkową przestrzeń

Salon rozwija się jako płótno osobistej ekspresji, miejsce spotkań, w którym dzieli się historie i pielęgnuje wspomnienia. Moc tapety w przekształcaniu tej przestrzeni jest nie do przecenienia. Nadaje ton, wpływa na nastrój i działa jako odzwierciedlenie osobistego stylu.

więcej
Obrazy do kuchni i jadalni - smakowite inspiracje na dekoracje ścienne
19.03.2024

Obrazy do kuchni i jadalni - smakowite inspiracje na dekoracje ścienne

Serce domu zasługuje na coś więcej niż tylko funkcjonalny design; pragnie szczypty osobowości, odrobiny kreatywności i obfitej porcji stylu. Kuchnie i jadalnie, epicentra kulinarnych kreacji i spotkań towarzyskich, powinny odzwierciedlać nie tylko funkcjonalność, ale także ciepło i osobowość tych, którzy je zamieszkują.

więcej