1. /
    2. Dla Klientów
    3. /
    4. Blog
    5. /
    6. Poradnik

Zegary ścienne – szklane czy tradycyjne?

Dekoracje ścienne to podstawa nie tylko w nowoczesnym domu. Puste, niczym nieozdobione ściany wywołują skojarzenia z nieprzyjaznym, surowym miejscem. Chociaż najczęściej jako dekoracje ścian wybierane są obrazy, lustra czy tapety, warto obejrzeć zegary ścienne, które znacznie poprawią Waszą jakość codziennego życia.

Tradycyjne zegary ścienne najczęściej zdobiły ściany w kuchni. Stoją za tym sensowne argumenty – w dobie gazowych piekarników nie było innego wyjścia jak pilnowanie czasu. O wiele łatwiej było kontrolować czas pieczenia, czy gotowania, mając pod ręką zegar. Tym sposobem zegary opanowały nasze kuchnie, można było je spotkać w niemal każdym domu.

zegar szklany do kuchni

Drugim, ulubionym miejscem w domu na zegary ścienne był salon. To właśnie tam wisiały słynne zegary z kukułką, które uwielbiały dzieci. Niektórzy z Was pamiętają piękne, rzeźbione zegary u dziadków, prawda?

Wydawać by się mogło, że zegary ścienne wraz z rozwojem technologicznym wyjdą z mody. Łatwiej jest mieć pod ręką smartwatcha czy telefon komórkowy, to prawda. Mamy jednak dobrą wiadomość dla wszystkich fanów zegarów – przetrwały technologiczne rewolucje i mają się dobrze.

Zegary ścienne to dekoracje, które będą z nami na lata, dlatego przy wyborze zegara na ścianę trzeba wziąć pod uwagę najistotniejsze czynniki, takie jak trwałość i dobry mechanizm. Tradycyjne zegary o ile były estetycznie zaprojektowane i stanowiły świetne uzupełnienie wystroju wnętrza, często się psuły bądź niszczyły. Kto nie miał szczęścia i nie posiadał pięknego, starego zegara, ten był zmuszony co jakiś czasy wymieniać zegary ścienne na nowe.

Szklane zegary ścienne - modny i praktyczny dodatek 

Nowoczesne zegary ścienne są proste, ale jednocześnie bardzo trwałe. W procesie ich powstawania używane jest szkło hartowane, o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Szkło hartowane o grubości 4 mm to jedno z najtrwalszych, dostępnych na rynku materiałów. W przeciwieństwie do zegarów tradycyjnych, zegary na szkle można prosto i łatwo utrzymać w czystości. Ich waga powoduje, że montaż jest szybki i łatwy – są lekkie i niewymagające.

zegar na szkle prostokąt

Jeśli zastanawiacie się, czy nowoczesne zegary ścienne będą wizualnie dopasowane do Waszej kuchni lub salonu, nie musicie się długo namyślać – różnorodność wzorów i kształtów

zegarów na ścianę w naszej ofercie powoduje, że każdy z Was znajdzie odpowiedni motyw dla siebie. Istnieje również opcja wydruku na szkle z własnej grafiki. Taki prezent ucieszy Waszych bliskich, będzie oryginalną pamiątką.

Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji:

1. Zegar na szkle okrągły

2. Zegar na szkle kwadratowy

3. Zegar na szkle prostokątny

 


Wpisy o podobnej tematyce:

Jak wybrać zegary do kuchni? - Praktyczne porady

Nowoczesne zegary ścienne

Czytaj także:
Jak ładnie udekorować mieszkanie? Porady dla miłośników designu
11.07.2024

Jak ładnie udekorować mieszkanie? Porady dla miłośników designu

W tym artykule omówimy pięć kreatywnych wskazówek, które pomogą Ci zaprojektować stylowy salon. Od eleganckich obrazów na szkle po wyjątkowe oświetlenie – te pomysły zainspirują entuzjastów designu do podniesienia poziomu swoich przestrzeni mieszkalnych.

więcej
Otwarta kuchnia z salonem – aranżacje, inspiracje i pomysły
04.06.2024

Otwarta kuchnia z salonem – aranżacje, inspiracje i pomysły

Witamy w świecie, w którym kuchnia płynnie łączy się z salonem, tworząc harmonijną i rozległą przestrzeń, która sprzyja wspólnocie i nowoczesnemu życiu. Wyobraź sobie, że przygotowujesz pyszny posiłek, rozmawiając z rodziną lub przyjaciółmi wylegującymi się na sofie, lub mając oko na dzieci bawiące się w salonie - a wszystko to bez dzielących was ścian.

więcej
Lustra i feng shui - jak wykorzystać ich energię w Twoim wnętrzu
09.05.2024

Lustra i feng shui - jak wykorzystać ich energię w Twoim wnętrzu

W świecie Feng Shui lustra są magicznymi narzędziami, które mogą podwoić szczęście, pomnożyć bogactwo i rozjaśnić ducha. Ich odblaskowe powierzchnie służą nie tylko do podziwiania swojego wyglądu; posiadają one moc transformacji, która może wpływać na energię lub Chi w twoim domu.

więcej
Fototapeta do salonu - jak wybrać idealny motyw i stworzyć wyjątkową przestrzeń
12.04.2024

Fototapeta do salonu - jak wybrać idealny motyw i stworzyć wyjątkową przestrzeń

Salon rozwija się jako płótno osobistej ekspresji, miejsce spotkań, w którym dzieli się historie i pielęgnuje wspomnienia. Moc tapety w przekształcaniu tej przestrzeni jest nie do przecenienia. Nadaje ton, wpływa na nastrój i działa jako odzwierciedlenie osobistego stylu.

więcej