1. /
    2. Dla Klientów
    3. /
    4. Blog
    5. /
    6. Kuchnia

Zalety szklanych desek do krojenia

Szklane deski do krojenia to świetny, nowoczesny pomysł na dekoracje i użyteczność kuchni. Na krótkiej przestrzeni czasu zyskał na popularności. Jest co najmniej kilka głównych powodów, dla których warto przemyśleć kupno tejże szklanej kuchennej dekoracji. To właśnie dzięki nim szklane deski do krojenia stały się aż tak popularne na całym świecie.

deska do krojenia ze szkła drzewo w dżungli

 

Pierwszym, oraz najbardziej oczywistym plusem jest wyższy stopień higieny podczas krojenia i przygotowywania posiłków, zachowany dzięki szklanemu materiałowi.

Szkło w ogóle nie posiada porowatej powierzchni, stąd też kiedy myjesz je np. płynem do mycia naczyń, nie musisz martwić się pozostawaniem jakichkolwiek bakterii. Z tego powodu używanie szklanej deski do krojenia zarówno do krojenia surowego mięsa (jak i warzyw) nie stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia. Pamiętajmy jedynie o odpowiednim czyszczeniu.

Rzeczą, która często przydarza się konkurencyjnym deskom z plastiku oraz drewna, jest to, że łatwo ulegają zniszczeniu lub uszkodzeniu, podczas krojenia czy też przez przemijający czas. W przypadku desek do krojenia wykonanych ze szkła nie ma tego problemu, gdyż posiadają hartowaną powierzchnię, ktra nie jest podatna na zarysowania.

Pewnie zastanawiasz się, czy szklana deska do krojenia jest odpowiednio mocna i wytrzymała. Szkło poddawane jest szokowi termicznemu, więc nie zepsuje się przy używaniu ciepłej/zimnej wody.

Hartowane szkło jest również mniej podatne na wszelkiego rodzaju pęknięcia jeśli doświadczy upadku. Oczywiście nie ma na to stuprocentowej gwarancji.
Bardzo łatwe jest też przechowywanie deski do krojenia ze szkła dzięki jej budowie – zdecydowanie lżejsza od drewnianej, cienka i elegancka płyta szklana zawsze znajdzie dla siebie miejsce.

Szklane deski do krojenia bywają tak piękne, że zostają zastosowane np w salonie jako element dekoracji.
Dzięki szerokiemu wachlarzowi wzorów w naszej galerii, możemy dopasować szklaną deskę do wnętrza dekorowanej kuchni, by zachować styl i szyk.

Podsumowując zalety:

1. Wysoka higiena
2. Łatwe w czyszczeniu (nadają się także do zmywarek)
3. Lekkie i cienkie
4. Niedrogie
5. Posiadają piękne wzory
6. Bardzo wytrzymałe (nie znoszą się tak łatwo jak plastic czy drewno)

Ten jeden element, który całkowicie odmieni naszą kuchnię dostępny jest w wielu kategoriach.

 


Wpisy o podobnej tematyce:

Potrawy i napoje na szklanych deskach do krojenia

Czytaj także:
Jak urządzić małe mieszkanie - sposoby na dekorację i dobrą organizację
13.03.2023

Jak urządzić małe mieszkanie - sposoby na dekorację i dobrą organizację

Urządzanie małego mieszkania może być wyzwaniem, ale może też być ekscytującą okazją do wykazania się kreatywnością. Dzięki odpowiednim pomysłom i technikom dekoracyjnym możesz sprawić, że Twoja mała przestrzeń będzie wyglądać na większą i bardziej zachęcającą.

więcej
Trendy w dekoracji wnętrz 2023 - sposoby na modne aranżacje
28.02.2023

Trendy w dekoracji wnętrz 2023 - sposoby na modne aranżacje

Szukasz najnowszych trendów w aranżacji wnętrz? Jeśli tak, trafiłeś we właściwe miejsce! W 2023 roku będziemy świadkami ekscytujących zmian w wystroju domu i stylach projektowania wnętrz. Od wspaniałych kolorów i unikalnych tekstur po naturalne materiały — każdy znajdzie coś dla siebie. 

więcej
Bożonarodzeniowy wystrój wnętrz - praktyczne dekoracje na święta
02.12.2022

Bożonarodzeniowy wystrój wnętrz - praktyczne dekoracje na święta

Okres przedświąteczny to najpiękniejszy czas w ciągu roku. Ciemne wieczory rozświetlają piękne ozdoby świąteczne, w sklepach pojawiają się inspiracje i pomysły na oryginalne prezenty, a my przeszukujemy strony z przepisami, by wybrać te najlepsze i zaskoczyć naszych gości. Warto pomyśleć także o ozdobach... tych tradycyjnych, jak i tych mniej typowych, za to bardzo oryginalnych.

więcej
Jak rozjaśnić wąski korytarz? Sposoby, dzięki którym przestrzeń będzie wydawać się większa
02.11.2022

Jak rozjaśnić wąski korytarz? Sposoby, dzięki którym przestrzeń będzie wydawać się większa

Wąskie korytarze są cechą charakterystyczną wielu domów i mieszkań. Mogą być bardzo trudne do zaprojektowania, ale jest kilka sposobów na sprawienie, by ta przestrzeń wyglądała bardziej zachęcająco. Zobacz, jak zadbać o to, aby ciemny korytarz stał się modną wizytówką Twojego domu.

więcej