1. /
    2. Dla Klientów
    3. /
    4. Blog
    5. /
    6. Sypialnia

Sypialnia rustykalna - pomysły, które zainspirują Cię do odświeżenia Twojego pokoju!

SYPIALNIA RUSTYKALNA - POMYSŁY

Chcesz wprowadzić rustykalne pomysły do swojej sypialni? Wybraliśmy najważniejsze cechy rustykalnego wystroju specjalnie dla Ciebie. Te pomysły sprawią, że Twoje wnętrze będzie jednocześnie ciepłe i przytulne - jak na wiejski styl przystało.

Czym jest styl rustykalny?

Styl rustykalny to trend, który istnieje już od jakiegoś czasu i robi furorę w świecie designu. Styl rustykalny charakteryzuje się wykorzystaniem naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień i metal. Widać to również w wykorzystaniu naturalnych tekstyliów jak juta, len czy wełna. Paleta kolorów jest często ziemista z odcieniami brązów i zieleni.

Styl rustykalny kontrastuje ze sterylnością nowoczesnego designu, który charakteryzuje się zastosowaniem stali nierdzewnej, granitu i marmuru. Styl ten jest popularny w domach, ponieważ odzwierciedla poczucie przebywania na świeżym powietrzu i naturalnego życia.

Istnieje wiele różnych rodzajów rustykalnych stylizacji, z których każda ma swoje unikalne cechy. Zostały one również włączone do innych stylów projektowania, a samego terminu "rustykalny" używa się także do opisywania przedmiotów, takich jak meble, odzież i biżuteria.

Sypialnia rustykalna dekoracje

Rustykalny styl, który jest najczęściej spotykany w domach, określany jest jako styl „shabby chic”. Przede wszystkim styl shabby chic wykorzystuje płótno, len i wełnę jako podstawowe materiały. Materiały te często mają naturalne kolory, takie jak brązy i szarości. Zastosowanie tych naturalnych wybarwień nadaje tej estetyce bardziej rustykalny wygląd, w przeciwieństwie do wielu innych stylów, które wykorzystują ciepłe lub jasne kolory, takie jak czerwienie, zielenie i żółcie. Ogólnie rzecz biorąc, projekty w stylu shabby chic mają wyglądać na stylizowane na vintage. Zazwyczaj obejmują one również elementy takie jak metalowe dodatki konstrukcyjne, odsłoniętą cegłę, kamienne i drewniane podłogi.

Styl shabby chic stał się szczególnie rozpowszechniony w ciągu ostatniej dekady. Jest często używany w dekorowaniu domu, ponieważ pozwala ich właścicielom mieć rustykalny design przy niższym budżecie. Ten styl zapewnia również świeże spojrzenie na tradycyjny wystrój bez wychodzenia poza ramy.

Rustykalne meble do sypialni

Udekorowanie rustykalnej sypialni to trudne zadanie. Pomieszczenie powinno być urządzone w taki sposób, aby komponowało się z ogólnym wystrojem i klimatem domu. Meble rustykalne są popularnym wyborem do dekoracji sypialni. Zapewniają one bowiem ciepłą i przyjazną atmosferę w pomieszczeniu.

Pierwszym krokiem jest wybór motywu rustykalnej sypialni. Możesz wybrać romantyczny lub vintage. Jeśli nie jesteś pewien, który styl wybrać, zawsze możesz wybrać oba i stworzyć dla każdego z nich różne sekcje w pokoju. Gdy już zdecydujesz się na motyw przewodni to nadszedł czas, aby zacząć dekorować swoją rustykalną sypialnię.

Sypialnia rustykalna dekoracje

Ważne jest, aby wybrać meble, które pasują do motywu, który wybrałeś. Jeśli wolisz wygląd w stylu vintage, upewnij się, że wszystkie elementy mebli, w tym rama łóżka i zagłówek, są wykonane z drewna. Jeśli natomiast bardziej przemawia do Ciebie romantyczna stylistyka, upewnij się, że znajdą się w sypialni elementy mebli wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień lub metal.

Najczęściej do rustykalnej sypialni wybierane są elementy wyposażenia wykonane z takich gatunków drewna jak osika, cedr, hikora i sosna (komody, szafy, szafki nocne, łóżko). Zmienią one każdą sypialnię w okazałe sanktuarium snu, które wypełni się pięknem i trwałością.

Jak dodać ciepło do swojej rustykalnej sypialni?

Wkomponowanie tekstyliów do pokoju to świetny sposób na dodanie ciepła i tekstury. Może to być tak proste, jak dodanie kilku narzut lub poduszek, albo może być tak skomplikowane, jak instalowanie zasłon od podłogi do sufitu.

Pościel, narzuty i koce to najważniejsze tekstylia w każdej sypialni. Są pierwszą rzeczą, którą widzisz po wejściu do pokoju, dlatego należy je starannie dobierać. Pościel powinna być wysokiej jakości, aby w zimie była ciepła, a w cieplejsze dni nie była zbyt ciężka. Ważne są również włókna organiczne, które są bardziej miękkie i cieplejsze niż tekstylia syntetyczne.

sypialnia rustykalna inspiracje

Kluczem do wyjątkowej rustykalnej aranżacji jest ułożenie wielu naturalnych i przyjemnych w dotyku materiałów na łóżku. Takie warstwy zwiększają atrakcyjność wizualną oraz pomogą stworzyć przytulną przestrzeń idealną na odpoczynek po ciężkim dniu.

Duże znaczenie w rustykalnej sypialni będzie miało również odpowiednie oświetlenie. Zapewni ono nastrojową oraz zachęcającą atmosferę. Pomyśl o plecionych, rattanowych lampach na szafkach nocnych, które wzmocnią rustykalny charakter przestrzeni.

Doskonałym dodatkiem będą również dywany utkane z naturalnych materiałów takich jak juta, które zapewnią miękkość pod stopami, podczas wstawania z łóżka. Możesz również zaszaleć i pokusić się o kupno puszystych dywanów z wełny.

Cieplejszej atmosfery w sypialni dodadzą także inne elementy dekoracyjne. Pomyśl o zapachowych świecach, obrazach z roślinnymi motywami i makramach na ścianach. Obrazy do sypialni doskonale zaakcentują całość aranżacji!

SYPIALNIA RUSTYKALNA - POMYSŁY,

Dekorowanie sypialni w stylu rustykalnym kolorowymi kwiatami

Udekorowanie sypialni rustykalnej kolorowymi kwiatami to świetny pomysł. Możesz użyć, w formie drobnych akcentów, roślin w glinianych donicach tak, aby stworzyć uspokajającą atmosferę i dodać trochę koloru do pokoju.

Istnieje wiele różnych rodzajów kwiatów, których możesz użyć do dekoracji swojej rustykalnej sypialni. Mogą być to np. orchidee albo fiołki afrykańskie, które wspaniale prezentować się na drewnianych meblach. Warto również pokusić się o użycie palm i paproci, aby nadać wnętrzu nieco bardziej tropikalnej odsłony. Wybieraj rośliny, które są łatwe w pielęgnacji, w końcu w sypialni masz się relaksować, a nie myśleć o tym, że jeszcze musisz jakoś specjalnie zadbać o znajdującą się w niej roślinność!

Czytaj także:
Jak udekorować swój dom w stylu miejskiej dżungli? Urban jungle bez tajemnic
01.04.2022

Jak udekorować swój dom w stylu miejskiej dżungli? Urban jungle bez tajemnic

Urban jungle to styl, który często zawiera naturalny i organiczny wygląd, z kolorowymi akcentami i fajną atmosferą. Miejską dżunglę charakteryzuje obfitość wykorzystania zieleni, ale nie tylko w postaci roślin, ale także przy użyciu elementów dekoracyjnych.

więcej
Home office - 5 sposobów na urządzenie domowego biura
04.03.2022

Home office - 5 sposobów na urządzenie domowego biura

W przypadku home office mamy możliwość nadania pomieszczeniu o wiele więcej osobistego charakteru. Warto zadbać, aby w naszym otoczeniu znalazły się rzeczy, które przynoszą nam radość i inspirują. Biuro ma być funkcjonalne, ale o wiele lepiej pracuje się w miejscu, gdzie widoczna jest nasza osobowość. 

więcej
Reprodukcja obrazów na płótnie - dzieła znanych malarzy w nowoczesnym wydaniu
09.02.2022

Reprodukcja obrazów na płótnie - dzieła znanych malarzy w nowoczesnym wydaniu

Zakup wysokiej jakości reprodukcji na płótnie to świetny sposób na uzyskanie wyglądu drogiego oryginału bez ponoszenia wysokich kosztów. Obrazy reprodukcje mogą być używane w każdym pomieszczeniu i można z nich stworzyć galerie ścienne pasujące do każdego gustu.

więcej
Kuchnia w stylu nowojorskim - industrializm w subtelnym wydaniu
14.01.2022

Kuchnia w stylu nowojorskim - industrializm w subtelnym wydaniu

Mówi się, że kuchnia w stylu nowojorskim pojawiła się pod koniec XIX wieku, kiedy ludzie zaczęli przenosić się do mieszkań w dużych miastach. Te kuchnie zostały zbudowane z myślą o wygodzie i wydajności. Kuchnia nowojorska jest praktyczna - zawiera wszystkie niezbędne elementy, ale też bardzo elegancka - jak na nowojorski styl przystało.

więcej