1. /
  2. Dla Klientów
  3. /
  4. Blog
  5. /
  6. Poradnik

Sposób na łatwe odnowienie starych drzwi - DIY

Formuła DIY (skrót z ang. do it yourself) zyskuje na popularności w dobie oddolnych ruchów ekologicznych oraz mody na bycie „zero waste”. Zamiast wyrzucać stare rzeczy, dajmy im nowe życie, własnoręcznie je odświeżając. Taka praktyka może dotyczyć wielu dziedzin naszego życia, od starego roweru po przyniszczone buty. Jednak w dzisiejszym artykule przedstawimy łatwy sposób na to, jak odnowić drzwi. Dużo mniejszym kosztem, zarówno pieniężnym, jak i tym mierzonym w skali globalnej eksploatacji naszej planety, będzie odświeżenie obecnych drzwi niż kupowanie całkiem nowych. W dodatku to bardzo proste i każdy z nas może w szybki sposób odmienić swój dotychczasowy wystrój!

naklejka na drzwi uliczka włoskie miasteczko

Co trzeba zrobić? Nowe-stare drzwi – krok po kroku!

Postanowiliśmy krok po kroku rozpisać nasz pomysł na stare drzwi. Oto on:

 1. Na początek musimy dokładnie wymierzyć nasze drzwi, żeby znać ich wysokość oraz szerokość.

 2. Następnie wybieramy naklejkę na drzwi w odpowiednim rozmiarze i z motywem, który najbardziej nam się podoba i pasuje do naszego wnętrza.

 3. Dalej powinniśmy gruntownie oczyścić nasze stare drzwi. W tym celu na pewno przyda się mokra szmatka i odpowiedni środek do czyszczenia (pamiętajmy, że inny środek zastosujemy do drzwi drewnianych, a inny do metalowych). W ten sposób przygotujemy nasze drzwi jako bazę pod nową ładniejszą warstwę. Na koniec zadbaj o to, by drzwi były wytarte do sucha.

 4. Wreszcie bardzo uważnie przyklej wybraną naklejkę na drzwi – sugerujemy zacząć naklejanie od góry. Ważne jest, żeby przez nieuwagę nie stworzyć niechcianych fałd.

 5. I gotowe! Prawda, że łatwe? Możesz cieszyć się całkowicie nowym wyglądem swoich starych drzwi. A z pewnością nie tylko one zyskały na tej metamorfozie, ale i całe pomieszczenie, do którego prowadzą!

Odśwież stare drzwi w każdym pomieszczeniu!

To praktyczny i niezawodny sposób na szybkie odświeżenie wyglądu Twoich drzwi oraz całego wnętrza. Takie rozwiązanie możesz z powodzeniem zastosować w różnych pomieszczeniach: w pokoju dziecka, korytarzu, łazience, biurze czy nawet na drzwiach w pubie. Tak więc to szybki i wygodny pomysł na stare drzwi zarówno w domu, jak i w pracy. Ponadto naklejki na drzwi mają wyjątkowo gładką powierzchnię, dlatego niezwykle łatwo się je czyści.

 W dodatku, jeżeli za jakiś czas także Twoje nowe drzwi Ci się znudzą, będziesz tak samo sprawnie mógł lub mogła je odnowić. Wystarczy odkleić starą naklejkę i zastąpić ją nową! Czy istnieje szybszy sposób na tak diametralne odnowienie wystroju naszych wnętrz?

 W zależności od Twojej dotychczasowej aranżacji oraz Twojego osobistego gustu możesz wybrać ulubiony motyw dekoracyjny: od kawy i owoców idealnych do kuchni, przez misie dedykowane do dziecięcego pokoiku, po uniwersalne geometryczne wzory, które pasują tak naprawdę do każdego rodzaju wnętrza! Jedyne co Cię ogranicza, to Twoja wyobraźnia oraz ilość drzwi, które możesz okleić!

 


Wpisy o podobnej tematyce:

5 najpopularniejszych fototapet do salonu

Naklejki na drzwi do łazienki

Jak wybrać zegar do kuchni? Praktyczne porady

Czytaj także:
Sypialnia rustykalna - pomysły, które zainspirują Cię do odświeżenia Twojego pokoju!
11.05.2022

Sypialnia rustykalna - pomysły, które zainspirują Cię do odświeżenia Twojego pokoju!

Chcesz wprowadzić rustykalne pomysły do swojej sypialni? Wybraliśmy najważniejsze cechy rustykalnego wystroju specjalnie dla Ciebie. Te pomysły sprawią, że Twoje wnętrze będzie jednocześnie ciepłe i przytulne - jak na wiejski styl przystało.

więcej
Jak udekorować swój dom w stylu miejskiej dżungli? Urban jungle bez tajemnic
01.04.2022

Jak udekorować swój dom w stylu miejskiej dżungli? Urban jungle bez tajemnic

Urban jungle to styl, który często zawiera naturalny i organiczny wygląd, z kolorowymi akcentami i fajną atmosferą. Miejską dżunglę charakteryzuje obfitość wykorzystania zieleni, ale nie tylko w postaci roślin, ale także przy użyciu elementów dekoracyjnych.

więcej
Home office - 5 sposobów na urządzenie domowego biura
04.03.2022

Home office - 5 sposobów na urządzenie domowego biura

W przypadku home office mamy możliwość nadania pomieszczeniu o wiele więcej osobistego charakteru. Warto zadbać, aby w naszym otoczeniu znalazły się rzeczy, które przynoszą nam radość i inspirują. Biuro ma być funkcjonalne, ale o wiele lepiej pracuje się w miejscu, gdzie widoczna jest nasza osobowość. 

więcej
Reprodukcja obrazów na płótnie - dzieła znanych malarzy w nowoczesnym wydaniu
09.02.2022

Reprodukcja obrazów na płótnie - dzieła znanych malarzy w nowoczesnym wydaniu

Zakup wysokiej jakości reprodukcji na płótnie to świetny sposób na uzyskanie wyglądu drogiego oryginału bez ponoszenia wysokich kosztów. Obrazy reprodukcje mogą być używane w każdym pomieszczeniu i można z nich stworzyć galerie ścienne pasujące do każdego gustu.

więcej